Representative Council

 

2019/20 EEA Meeting Schedule

 

Rep Council Roster:

     Bethel Reps:

Cascade Middle School

     Amber Jackson

Clear Lake Elementary

    Katelynn Callahan & Edith Simonsen

Danebo Elementary

     Meredith Deverell

Fairfield Elementary

     Relee Davis, Talor Kirk, & Yarasel Otjen

Irving Elementary

    Lara Castillo & Christy Perrigo

Kalapuya High School

     Bonnie Nussbaum & Kris Olsen

Malabon Elementary

     Jeannine McIntyre

Meadoview K-8

    Laurie Aley, Edica Liebl, & Rose Peck

Prarie Mountain K-8

    Brittany DeLay & Meryni Hall

Shasta Middle School

     Josh Edwards

Willamette High School

    Andrew Saputo

 

     Churchill Region Reps:

Adams Elementary

     Catherine Kotlarek-James & Katie Bernstein

ATA

     Aimee Harrington, Chris Michael, & Barbara Siemens

César Chávez Elementary

   Heather Kehe

Chinese Immersion 

     Connie Powell 

Churchill High School

     Katy McAuliffe & Casey Tiemann

Family School

     Janice Ziegler

Kennedy Middle School

     Elizabeth Henderson & Liz Nordling

McCornack Elementary

     Shane Hudson-Cooper & Didi Moore 

Twin Oaks Elementary

     Debbie Miller & Mary Riggs

 

    North Region Reps:

Awbrey Park

     Patrick Chesterman & Joana Munson

Corridor Elementary

     Betsy Logan & Beck McCoy

Ed Center

Nurses: Debbie Johnson

TOSAs: Chelsea Mabie

Psych, Consult, Behavior, OT/PT: Shasta Quigley

El Camino del Río/River Road Elementary

     Marcy Hellman

Howard Elementary

     Robin Vaughan & Shelley Watson

Kelly Middle School

     Stephanie Birmingham

Madison Middle School

     Geoff Davis

North Eugene High School

      Nathan Goldbright & Kendall Lawless

Spring Creek Elementary

      Megan Dougherty

Yujin Gakuen Elementary

      Setsumi Sumatsu & Monica Vanderbush

 

     Sheldon Region Reps:

Buena Vista Elementary

      Sarah Knudsen & Yareli Montano Ramirez

Cal Young Middle School

      Eric Wade

Gilham Elementary

    Brian Gulka & Mike Stasack 

Holt Elementary

      Liz Ayres, Andrea Fox, & Debbi Heinrich

Monroe Middle School

      Sjana Barcroft-Hundt  

Sheldon High School

      Rich Bowden & Carley Boyce 

Willagillespie Elementary

      Sarah Donn

 

       South Region Reps:

Camas Ridge Elementary

      Nicole Shofner

Charlemagne

       Erika Wolf

ECCO/EEO

       Tim Bjornstad & Lee Kounovsky

Edgewood Elementary

        David Wines

Edison Elementary

        Laura Hood

Eugene IHS

       Devin Fahsholz & Kyle Yamada

Fox Hollow Campus

      David Roderick

Roosevelt Middle School

        Karen Marashi

South Eugene High School

        Brad Jungert

Spencer Butte Middle School

        Margaret Albright & Gretchen Suchman

 

© 2014 Eugene Education Association.